یکشنبه 20 اسفند 1396

خبرهای موثر20 اسفند

صندوق بازنشستگی فولاد
 وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلف است از طریق سازمان خصوصی‌سازی، آن قسمت از سهام و دارایی‌های متعلق به مؤسسه صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد را که کنترلی بوده و یا زیان‌ده و کم‌بازده می‌باشند، مطابق مقررات مربوط به قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم (44) قانون اساسی به فروش برساند.

تاپیکو
نماینده مردم قائمشهر در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: مدیران وعده داده اند که تا پایان سال پالایشگاه خلیح فارس راه اندازی و روزانه 36 میلیون لیتر بنزین داخل کشور تولید می شود، با این اتفاق مبارک ایران جز کشورهای صادرکننده بنزین یورو 5 خواهد بود. وی دراین خصوص که آیا سال آینده بنزین یورو 5 در کل کشور می سوزد، گفت: روزانه 72 میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف و در پالایشگاه ستاره خلیج فارس روزانه 36 میلیون لیتر بنزین یورو5 تولید می شود، با این حساب  50 درصد بنزین تولید داخل در کشور یورو 4 است.

ارزی
وزیر اقتصاد با اعلام اینکه در حال توافق با روسیه برای تجارت با پول ملی دو کشور هستیم، افزود: مبادلات ایران عمدتا به ارزهایی چون یورو، یوآن، روبل، لیره و... امکانپذیر است.

دلار
قانون جدید ارز تزریقی خریداران برای خرید دلار باید مدارک ذیل را همراه داشته باشند: ١-اصل پاسپورت و کارت ملی ٢-اصل عوارض خروج ٣-اصل بلیط ٤-ویزا ... به هر نفر ١٠٠٠دلار داده می شود و کشورهایی که نیازی ویزا ندارد به هر نفر ٥٠٠دلار داده می شود.

دلار
رییس کمیسیون بازار پول اتاق ایران با بیان اینکه توقف ثبت سفارش با دلار باید زودتر انجام می‌شد، گفت: استفاده از مکانیسم‌های تسویه چندجانبه یا پیمان‌های پولی می‌تواند جایگزین دلار شود. پرویزیان خاطرنشان کرد: این اقدام همچنین کمک می‌کند کمی از تب و تاب این ارز فروکش کند و هزینه‌های مربوط به صاحبان کسب و کار را نیز کاهش می‌دهد.

شتاب
وزیر اقتصاد با اشاره به جدیدترین مذاکرات و توافقات اقتصادی ایران و روسیه، از برنامه ریزی برای اتصال شبکه شتاب بانکی ایران و روسیه خبر داد.

شغدیر
مدیر عامل شرکت پتروشیمی غدیر گفت:11 پروژه زیست محیطی و انرژی را در پتروشیمی غدیر با ارزش بالغ بر 40 میلیارد تومان آغاز کردیم و تقریبا تا اردیبهشت ماه سال آینده افتتاح می شود.

بیمه
قیمت دیه کامله در ماه‌های غیرحرام از ابتدای سال ۱۳۹۷ مبلغ ۲۳۱ میلیون تومان تعیین و ابلاغ شد.

اتکای
150 ريال سود بین سهامداران در مجمع تقسیم شد.

فارس
احتمالا مراسم تودیع جعفر ربیعی برای سکان داری هلدینگ خلیج فارس امروز در وزارت نفت برگزار خواهد شد. گفته می شود حکم جعفر ربیعی سکان دار جدید هلدینگ خلیج فارس پس از نژاد سلیم امروز به وی داده می شود.

متانول
قیمت متانول در بازار ایران با توجه به ثبات در بازارهای جهانی، همچنان در حدود یک هزار و 800 تومان در هر کیلو توسط بازرگانان پیشنهاد می شود. البته نوسانات اخیر بازار ارز توانسته سبب ضعف معاملات متانول در بازار آزاد شود.

متانول
به گفته تحلیلگران، اقدامات چین در مبارزه با آلودگی، فشار را بر روی بخش عرصه صنعت پتروشیمی این کشور بیشتر خواهد کرد و ممکن است این امر موجب افزایش قیمت‌های محصولات شود. محصولات پتروشیمی بدست آمده با استفاده از زغال‌سنگ همچون اتیلن و متانول ازجمله محصولاتی هستند که احتمال می رود در نتیجه لزوم حرکت به‌سوی فرایند تولید «سازگار با محیط‌زیست» یا «سبز» قیمت‌های این محصولات نیز افزایش یابد.

دامپروری
رئیس اتحادیه سراسری دامداران با بیان اینکه از وزیرجهاد خواسته ایم حجم خرید توافقی شیرخام افزایش یابد،از واردات گسترده گوشت در پی کاهش تعرفه واردات گوشت گوساله منجمد اظهارنگرانی کرد. مدیر سرمایه‌گذاری شرکت صنایع شیر ایران گفت: دولت قصد دارد با استفاده از اوراق اسناد خزانه اسلامی بدهی های شرکت صنایع شیر ایران را به میزان ۱۶ میلیارد تومان تسویه کند. حصولات صنایع شیر ایران با 365 کد محصول نزدیک به 140 میلیون دلاری به 18 کشور صادر می‌شود که بخش اعظمی از این بار صادراتی را 3 شرکت بورسی (پگاه فارس، پگاه گلپایگان و پگاه اصفهان) صنایع شیر ایران برعهده دارند.

کروی
بلوک ۵۰ درصدی توسعه معادن روی ایران که سومین شرکت پرجمعیت بورس بشمار می رود، امروز در بورس عرضه می شود.

خساپا
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا درباره سفر هفته گذشته خود به فرانسه و بازدید از کارخانه پژوسیتروئن می گوید طرف فرانسوی آماده انتقال فناوری به ایران و کمک به سایپا جهت ارتقای سطح دانش طراحی خودرو و قطعات است. وی گفت ایران مهم ترین پایگاه غیرفرانسوی تولید سیتروئن می شود.

بدون نظر

ارسال نظرات پس از سه ماه غیر فعال شده است.