دوشنبه 14 اسفند 1396

خبرهای موثر 14 اسفند


خساپا
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: سایپا استراتژی کاملا" روشنی برای ادامه همکاری مشترک با شرکت ولوو دارد و علاقه مند هستیم که فعالیت مشترک مان با شرکت ولوو در سطحی گسترده تر ادامه یابد. وی افزود: ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران تاکید بر برنامه دولت جهت نوسازی ناوگان خودروهای سنگین کشورمان را دارد و به همین دلیل برای نوسازی این ناوگان دولت حاضر به پرداخت یارانه به متقاضیان است که این یارانه 50 درصد قیمت خودروی سنگین را شامل می شود و مشتری نهایی فقط 50 درصد قیمت این خودرو را پرداخت خواهد کرد و از این منظر طی 5 سال آینده بازار بسیار عظیمی برای خودروهای سنگین ایجاد خواهد شد.

خساپا
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا که به دعوت مدیران شرکت پژوسیتروئن به فرانسه سفر کرده، با کارلوس تاوارس مدیرعامل گروه پژوسیتروئن دیدار و گفت و گو کرد. تسهیل در پروسه نقل و انتقالات بین بانکی، توسعه محصولات تولیدی گروه سیتروئن در ایران، برنامه ریزی جهت ساخت موتورهای جدید با همکاری طرف فرانسوی، تولید خودروهای کلاس SUV در شرکت سایپاسیتروئن و همچنین تولید خودروهای کلاس B از جمله مسائلی بود که مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و دو طرف به توافقاتی در این زمینه دست یافتند.

ماهتاب گستر
محمودرضا خواجه نصیری، مدیرعامل تامین سرمایه تمدن از انتشار اوراق سلف موازی استاندارد برق شرکت آرین ماهتاب گستر به حجم 400 میلیارد ریال امروز  13 اسفندماه 96 در بورس انرژی ایران خبر داد.

حفارس
تعداد ۲۷۳ میلیون و ۵۲۸ هزار سهم معادل ۷۸.۳۷ درصد از سهام شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس به قیمت پایه هر سهم ۲۳۶۶ ریال در روز ۱۴ اسفندماه در بورس اوراق بهادار عرضه می‌شود.

بانکی
بر مبنای اطلاعات منتشر شده از سوی اداره آمار بورس تهران و ارزیابی ها چهار نماد بانک «صادرات، پارسیان، پاسارگاد و تجارت» در وضعیت تعلیق قرار دارد و با توجه به اینکه برخی از این بانک ها مجمع سالیانه صاحبان سهام خود را نیز برگزار کرده اند، احتمالا پس از شفاف سازی های مالی مورد نظر سازمان بورس و اوراق بهادار با گشایش نماد معاملاتی مواجه می شوند تا سهامداران این چهار بانک بتوانند نسبت به خرید و فروش سهام خود اقدام کنند.

مس
موسسه CRU در تازه‌ترین گزارش‌ خود به بررسی اثر توسعه خودروهای الکتریکی بر بازار مس پرداخته و تأکید کرده است که بدون‌شک سیاست‌های سخت‌گیرانه دولت‌ها در توقف تولید موتور احتراق داخلی، در بلند‌مدت می‌تواند تأثیر زیادی بر عرضه و تقاضای مس داشته باشد. هم‌اکنون، گفته می‌شود که با توسعه خودروهای الکتریکی (EV) از اواسط تا اواخر دهه 2020، بازار مس با کمبود شدید مواجه خواهد شد که این کسری عرضه موجب افزایش قیمت‌های بلندمدت برای جذب سرمایه‌گذاری‌های کافی در این بخش خواهد شد.

ارز
قائم مقام بانک مرکزی از بسته‌ ۱۹ گانه بانک مرکزی برای کنترل سیاست‌های اعتباری، پولی و ارزی خبر داد،این همان بسته‌ای است که اخیرا سه سیاست آن برای کنترل بازار ارز به مرحله اجرا رسیده است.  قائم مقام بانک مرکزی در رابطه با این‌که ممکن است نرخ سود بانکی تا پایان سال تغییراتی داشته باشد این موضوع را تایید نکرد اما گفت که تغییر نرخ سود بانکی نیاز به بررسی داشته و در زمانی که شرایط مساعد باشد انجام خواهد شد.

طلا
تازه ترین نظرسنجی کیتکونیوز نشان می دهد که تصمیم جنجالی دونالد ترامپ برای وضع تعرفه واردات آلمینیوم و فولاد موجب افزایش بیشتر قیمت طلا خواهد شد.

فارس
شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی و هلدینگ خلیج فارس به منظور بومی‌سازی دانش فنی، تفاهم نامه تجاری‌سازی امضا کردند. این همکاری جهت تولید کاتالیست خواهد بود.

ومعادن
شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات رتبه اول سرمایه‌گذاری و مشارکت در پروژه‌های ملی و توسعه زیرساخت‌های کشور و همچنین استاندارد و جایزه ویژه موسسه ICS GROUP اتحادیه اروپا را از آن خود کرد.

لبنی
«علیرضا عزیزاللهی»  درباره ادعای برخی کارخانجات لبنی مبنی بر خرید شیرخام به نرخ 1440 تومان و مشکلات دامداری ها در اثر کاهش تعرفه واردات گوشت گوساله منجمد به 12 درصد افزود: در 10 روز اخیر دو اتفاق مهم بخشنامه ستاد تنظیم بازار مبنی بر بخشودگی جرایم کارخانجات لبنی گران فروش با خرید شیرخام از دامداران به قیمت مصوب و کاهش تعرفه واردات گوشت گوساله رخ داده است.

وتجارت  رتاپ  وبانک  وتوسم
بانک تجارت 10درصد از رتاپ را می فروشد. همچنین 70.7درصد وبانک و 75.6درصد وتوسم عرضه می شود. این واگذاری ها 2 روز آخر سال جاری خواهد بود.

بدون نظر

ارسال نظرات پس از سه ماه غیر فعال شده است.