دوشنبه 18 دی 1396

عرضه اولیه شرکت تبرک

هلدینگ غذایی تبرک که هفته گذشته با سرمایه بیش از 223 میلیارد تومانی در بازار دوم معاملات فرابورس پذیرش و آماده عرضه اولیه شده ، معرفی و ۸ برنامه آتی آن اعلام شد.
 
 

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،هلدینگ غذایی تبرک با نماد "تبرک" به عنوان نود و سومین شرکت در بازار دوم معاملات فرابورس و در گروه محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قندوشکر طی هفته گذشته در فرابورس پذیرش شد.

صنایع غذایی تبرک در سال 89 با سرمایه اولیه 50 میلیون تومانی به ثبت رسیده و با  4 مرحله افزایش سرمایه،دارای سرمایه بیش از 223 میلیارد تومانی است.شرکت توسعه صنعت و عمران تبرک خاورمیانه با 87.8 درصد سهامدار عمده این شرکت محسوب می شود و خانواده بوستانی نیز دارای 10.8 درصد سهام ان هستند.

تبرک در سال 95 دارای 276 نیروی انسانی بوده و دارای 9 واحد تجاری فرعی کشت و صنعت شهداب ناب خراسان،کشت و صنعت گلبهار ناب خراسان، نوش پونه مشهد،طلای سفید تبرک،بهینا،اخشان اخلمد،فراورده های غذایی مبین نگار بهناز،فراورده های غذایی خوشمزه خراسان و صنایع غذایی مهران خراسان است.

فعالیت اصلی گروه کارخانجات صنعتی تبرک مدیریت،کنترل و راهبری شرکت های زیرمجموعه است که در صنعت غذایی شامل محصولات کشاورزی و دامپروری،تولید رب گوجه فرنگی،انواع سس،روغن خوراکی،انواع محصولات آردی و محصولات سلولزی است.هیات کارشناسان رسمی دادگستری در سال 93 ارزش برند این شرکت را بیش از 190 میلیارد تعیین کرده است.

معرفی شرکت های زیرگروه

1.شرکت کشت و صنعت شهداب ناب خراسان(سهامی عام) با سرمایه 75 میلیارد تومانی در سال 69 تاسیس، در ابان سال گذشته در بازار دوم معاملاتی فرابورس پذیرش ودرج و در دی ماه سال 95 عرضه شد.تبرک 51 درصد سهام این شرکت را در دست دارد و تولید محصول اصلی آن شامل رب گوجه و سس مایونز است.

2.شرکت نوش پونه مشهد(سهامی عام) با سرمایه 64.1 میلیارد تومانی در سال 69 تاسیس شده و تولید روغن و محصولات آردی جزء فعالیت اصلی ان است و تبرک 99.8 درصد سهام آن را داراست.

3.شرکت کشت و صنعت بهاران گلبهار خراسان(سهامی عام) نیز با سرمایه 38.8 میلیارد تومانی در سال 77 تاسیس شده و تهیه رب گوجه و کنسرو را در برنامه فعالیت دارد و تبرک با 50.7 درصد سهم بطور غیر مستقیم در ترکیب سهامداری ان حضور دارد.

4.شرکت اخشان اخلمد(سهامی خاص) با سرمایه 5 میلیون تومانی در سال 83 تاسیس شده و فعالیت اصلی آن تولید گوجه فرنگی و سایر محصولات کشاورزی و دامپروری است.درصد مالکیت تبرک در این شرکت 99 درصد است.

5.شرکت طلای سفید تبرک (سهامی خاص) با سرمایه 7.2 میلیارد تومانی در سال 86 تاسیس شده و فعالیت اصلی آن تولید محصولات سلولزی است.تبرک دارای سهام 99.9 درصدی در این شرکت است.

6.شرکت بهینا (سهامی خاص) هم با سرمایه 10.1 میلیارد تومانی در سال 86 تاسیس شده و تولیدکننده سس کچاب و سس های تک نفره است و تبرک سهامدار 99.9 درصدی آن محسوب می شود.

7.فراورده های غذایی خوشمزه (سهامی خاص) با سرمایه 200 هزار تومانی در سال 76 تاسیس و تولیدکننده بطری های پت و ظروف پلاستیکی است.تبرک در این شرکت دارای سهام 99.9 درصدی است.

8.شرکت مبین نگار بهناز(سهامی خاص) با سرمایه 2.7 میلیارد تومانی در سال 90 تاسیس شده و تولیدکننده چیپس،پفک و اجیل است و تبرک سهامدار 99.9 درصدی ان محسوب می شود.

9.شرکت مهرانه خراسان(سهامی خاص) با سرمایه 500 هزار تومانی در سال 88 تاسیس شده و تولید کننده قوطی سه تیکه فلزی است و تبرک سهامدار عمده 99.9 درصدی ان است.

8 برنامه آتی گروه تبرک

شناسایی کسب و کارهای جدید سوداور درصنایع بهداشتی و غذایی و سرمایه گذاری در این کسب و کارها با توسعه فعالیت ها،خلق ارزش و افزایش بازدهی،واگذاری دارایی های مولد به خارج از گروه در راستای افزایش بازدهی،اتخاذ تدابیر لازم جهت بهره برداری لازم از ظرفیت شرکت های گروه که در گذشته زیر ظرفیت فعالیت داشتند،تکمیل سبد محصولات خانوار،ایجاد صنایع بسته بندی مورد نیاز گروه ،تقویت ساختار نظام راهبری شرکتی ، تملک و اصلاح ساختار شرکت های زیان ده فعال در صنایع غذایی و برنامه ریزی برای پذیرش شرکت های خارج از بورس در بورس و فرابورس.

شرکت های بورسی هم گروه هلدینگ تبرک،شرکت های مهرام،دشت مرغاب و توسعه صنایع بهشهر هستند.

بدون نظر

ارسال نظرات پس از سه ماه غیر فعال شده است.